HİZMET ŞARTLARI

 1. Verilen kalibrasyon hizmeti ayar ve tamir işlemlerini kapsamaz.
 2. Fiyat teklifi, teklifte listenmiş cihazların tamamının kalibrasyonu halinde geçerlidir. Bu liste haricinde gerçekleştirilecek kalibrasyonlarda fiyatlandırma Liste Fiyatları üzerinden yapılacaktır.
 3. Ödeme aksi belirtilmedikçe peşin olarak alınır.
 4. Ödemeler faturada belirtilen banka hesap numaralarına HAVALE veya EFT yoluyla yapılabilir.
 5. Yapılan kalibrasyonlar, web sayfasında verilen kapsam formunda belirtilmiş olan metotlar uygulanarak gerçekleştirilecektir. ( https://secure.turkak.org.tr/pdf/AB0257K.pdf?r=c74e1e1051884f95b9250a04ea0106dc )
 6. Kargo ve nakliye ücretleri kalibrasyon talep eden firmaya ait olup kargoda meydana gelebilecek gecikme ve hasarlardan SRS KALİBRASYON sorumlu değildir.
 7. Tarafınızdan özel talep gelmedikçe, ilgili standartlara göre kalibrasyon yapılır ve sonuçların uygunluk değerlendirmesi müşteriye bırakılır. Kalibrasyon işlemleri için istediğiniz özel ölçüm noktalarını belirtmeniz gerekmektedir.
 8. Uygunluk değerlendirmesinin istenmesi durumunda, sözleşme öncesinde değerlendirme kriterleri tarafımıza bildirilmelidir.
 9. Laboratuvarımızın kalibrasyon faaliyetleri bağımsızlık, tarafsızlık, gizlilik ve güvenilirlik ilkelerine sadık kalınarak yapılmaktadır. Yasal otorite, Sözleşme İmzalanmış Akreditasyon Kuruluşu; müşterinin haberi olmadan müşteriye dair bilgilere ulaşmak isterse,
 10. Müşteri Gelecek Kalibrasyon tarihini sertifika da istediğini beyan etmediği sürece yazılmaz.
 11. Tedarikçi üzerinden yapılacak kalibrasyon işlemlerinde, teslimat süresi belirsizdir. Gecikmelerden SRS KALİBRASYON sorumlu değildir.
 12. Yerinde(firmada) gerçekleştirilen kalibrasyon işlerinde, firmaya ait cihazların sökülüp takılması gibi işlemler için firmadan en az bir kişinin görevlendirilmesi gerekmektedir.
 13. Fiyat teklifindeki Firma İsmi ve Adresi hatalı ise aşağıdaki bölümü doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde teklif üzerindeki firma ismi ve adresi geçerli olacaktır. Müşteri tarafından daha sonra firma ismi ve adresi değişiklik talebi olursa, sertifika başı 10 tl olarak ücretlendirilecektir.
 14. Servis ve Yol Ücretinde iskonto uygulanmamaktadır.
 15. 3 Ay içinde teslim alınmayan cihazlar terk edilmiş sayılır.
 16. Kalibrasyon talebinde bulunan firma teklifi onayladığında teklif sözleşme adını alır ve yukarıda tanımlanmış şartları kabul etmiş sayılır.